Trasy rowerowe w Krasiczynie: Przewodnik po okolicy

Trasy rowerowe w Krasiczynie: Przewodnik po okolicy
Autor Eliza Konieczna
Eliza Konieczna18.02.2024 | 8 min.

Krasiczyn trasy rowerowej to idealne miejsce dla miłośników jazdy na rowerze. Malownicze tereny Beskidu Niskiego i Pogórza Karpackiego tworzą wyjątkową scenerię do aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach. W niniejszym przewodniku znajdziesz propozycje najlepszych tras rowerowych w okolicach Krasiczyna dostosowanych do każdego poziomu zaawansowania. Odkryj urokliwe zakątki i atrakcje turystyczne tego niezwykłego regionu Polski podczas wycieczki rowerowej.

Kluczowe wnioski:
 • Krasiczyn to idealna baza wypadowa do wycieczek rowerowych.
 • W przewodniku znajdziesz opis tras dla każdego poziomu zaawansowania.
 • Poznasz najciekawsze trasy przez malownicze tereny Pogórza.
 • Dowiesz się o lokalnych atrakcjach turystycznych i zabytkach.
 • Zainspirujesz się do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Krasiczyn oferuje piękne trasy rowerowe

Krasiczyn to malownicza miejscowość położona w Beskidzie Niskim, która słynie z licznych szlaków i tras rowerowych. Okolica Krasiczyna to prawdziwy raj dla miłośników dwóch kółek, którzy chcą aktywnie spędzić czas na łonie natury.

Przejażdżka po okolicznych bezdrożach to świetny sposób na podziwianie urokliwych krajobrazów Pogórza Karpackiego. Wysokie wzniesienia i pagórkowate tereny stanowią prawdziwe wyzwanie nawet dla wprawionych rowerzystów. Na szczęście w okolicy Krasiczyna wytyczono szlaki o różnym stopniu trudności, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Wybierając się na wycieczkę rowerową warto zaplanować trasę tak, aby po drodze zobaczyć jak najwięcej lokalnych atrakcji turystycznych. W okolicach Krasiczyna znajdziemy m.in. malownicze ruiny zamku w Melsztynie czy drewniany kościół w Hłudnie. Po drodze można zatrzymać się również na odpoczynek nad Jeziorem Solińskim.

Miłośnicy historii koniecznie powinni odwiedzić położony niedaleko Drohiczyn. To niegdyś ważny ośrodek obrony granic państwa polskiego, gdzie do dziś zachowały się liczne zabytki świadczące o świetności tego grodu.

Odkryj urokliwe zakątki okolic Krasiczyna na rowerze

Okolice Krasiczyna kryją w sobie wiele urokliwych miejsc, które warto odkryć poruszając się na rowerze. Latem, kiedy przyroda stoi w pełnym rozkwicie, jazda po malowniczych leśnych duktach i polnych drogach dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Jedną z najciekawszych tras jest szlak w kierunku zabytkowej cerkwi w Chrewcie. Po drodze można podziwiać rozległe łąki i pola uprawne, a także stuletnie drzewa rosłe przy opuszczonych zagrodach. Zmęczenie rekompensują widoki malowniczych pagórków Pogórza Dynowskiego majaczących na horyzoncie.

Równie urokliwą trasą jest szlak w kierunku wsi Malinówka. Prowadzi on przez bukowy las, w którym można spotkać sarny, jelenie i dziki. Na trasie znajduje się także interesujący rezerwat przyrody Kamień nad potokiem Malinówka. Warto również zboczyć z głównej drogi i zajechać nad Jezioro Solińskie, by podziwiać rozległy zbiornik wodny otoczony zielonymi wzgórzami.

Polecane trasy na weekendowy wypad

Dla osób planujących weekendowy wypad w okolice Krasiczyna polecamy sprawdzone trasy, które zagwarantują niezapomniane wrażenia.

Jednym z ciekawszych szlaków jest pętla przez miejscowości Krzywcza - Głębokie - Malinówka. Na około 40-kilometrowej trasie zobaczymy największe atrakcje turystyczne, w tym malownicze ruiny zamku w Krzywczy. Trasa wiedzie również przez rezerwat przyrody Kamień, więc można podziwiać dziką faunę i florę Pogórza Karpackiego.

Czytaj więcej:Dojazd do Skał z Krakowa: Jak dotrzeć?

Najlepsze trasy w Krasiczynie dla każdego rowerzysty

Okolice Krasiczyna to raj dla amatorów jazdy na rowerze. Wytyczono tu szlaki o zróżnicowanym poziomie trudności, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie - od łatwych tras po wymagające technicznie single tracki.

Dla początkujących polecamy przejażdżkę wzdłuż Jeziora Solińskiego. Jest to prawie płaska trasa o długości ok. 30 km, idealna aby nabrać wprawy i polubić jazdę na rowerze. Po drodze można zatrzymać się na kąpiel w jeziorze lub posiłek w jednej z nadbrzeżnych restauracji.

Bardziej zaawansowani rowerzyści mogą wybrać się na trasę Krasiczyn - Rymanów-Zdrój. Jest to trasa o średnim stopniu trudności ze względu na liczne podjazdy i zjazdy. Za to gwarantuje niezapomniane widoki Pogórza Karpackiego. Po drodze można podziwiać malownicze wapienne skałki i jary.

Prawdziwe wyzwanie czeka na miłośników MTB. W okolicach Krasiczyna wytyczono liczne trudne technicznie single tracki z przeszkodami. Gorąco polecamy szlak MTB Krzemienna – Tarnawka – Krasiczyn. To prawie 20 km jazdy po leśnych duktach, wyboistych ścieżkach i stromych zjazdach.

Niezależnie od wybranej trasy, jazda po okolicach Krasiczyna to gwarancja aktywnego wypoczynku na łonie natury i niezapomnianych wrażeń.

Bezpieczne i malownicze ścieżki rowerowe wokół Krasiczyna

Trasy rowerowe w Krasiczynie: Przewodnik po okolicy

Lokalizacja Krasiczyna na styku Pogórza Dynowskiego i Beskidu Niskiego sprawia, że miłośnicy rowerów mają do dyspozycji szeroki wybór malowniczych i bezpiecznych tras.

Jedną z najlepiej oznaczonych ścieżek jest szlak rowerowy w kierunku Hoczwi. 15-kilometrowa trasa prowadzi szerokimi, utwardzonymi drogami przez pola i łąki. Po drodze mija się wiele przydrożnych kapliczek i figur świętych.

Osoby lubiące bardziej wymagające trasy mogą wybrać się na przejażdżkę do oddalonej o ok. 25 km miejscowości Odrzykoń. Pętla wiedzie wąskimi leśnymi duktami, dlatego wymaga wprawy w jeździe po bezdrożach. Za to gwarantuje niesamowite widoki Pogórza Dynowskiego i możliwość obserwacji dzikich zwierząt.

Doświadczeni rowerzyści docenią również trasę MTB Krzemienna - Nowotaniec - Huta Krzeszowska. Jest to wymagająca, ale malownicza pętla z licznymi zjazdami i podjazdami. Nie brakuje też fragmentów prowadzących wąskimi singlami.

Rowerem przez atrakcje turystyczne i zabytki Krasiczyna

Okolice Krasiczyna obfitują w liczne atrakcje turystyczne i zabytki, które warto zobaczyć podczas wycieczki rowerowej. Dzięki gęstej sieci szlaków rowerowych łatwo je odwiedzić, robiąc po drodze postoje.

Jednym z najciekawszych punktów na mapie jest neogotycki kościół pw. Św. Stanisława Biskupa w Krasiczynie z 1905 r. Świątynia wyróżnia się charakterystycznymi dwuwieżową fasadą i pięknymi polichromiami we wnętrzu.

Kolejnym obowiązkowym punktem jest ruiny XIV-wiecznego zamku Kmitów w pobliskim Melsztynie. Do dziś zachowały się fragmenty murów oraz wieża, z której rozpościera się wspaniały widok na okolicę.

Nieopodal znajduje się również zalew w Mielcu będący rajem dla wędkarzy i miłośników sportów wodnych. To świetne miejsce na przerwę i kąpiel w trakcie wycieczki.

Pozostałe atrakcje okolic Krasiczyna

Oprócz głównych atrakcji turystycznych, warto zobaczyć również:

 • drewniany kościół p.w. Św. Mikołaja w Hłudnie z XVIII wieku,
 • malownicze ruiny dworu obronnego Firlejów w Dąbrówce Starzeńskiej,
 • Muzeum - Dwór Karwacjanów i Gładyszów w Gorzycach.

Rower idealny na weekendowy wypad w okolice Krasiczyna

Rower to idealny środek transportu, aby aktywnie zwiedzić okolice Krasiczyna. Jednak aby wycieczka była komfortowa, warto odpowiednio dobrać rower do charakteru wybranej trasy.

Na krótsze, mniej wymagające wyprawy po okolicznych miejscowościach sprawdzi się miejski rower trekkingowy. Będzie wygodny i praktyczny przy poruszaniu się po asfaltowych i utwardzonych drogach.

Zalety Wady
- wygodna pozycja siedząca - słabsze osiągi w terenie
- bagażnik i osprzęt - większa masa
- opony z lekkim bieżnikiem - gorsza zwrotność

Jeśli planujemy bardziej wymagające trasy po bezdrożach, lepszy będzie górski rower MTB. Pozwoli pokonywać pagórkowate i nieutwardzone ścieżki. Jest też zwrotniejszy i lżejszy niż trekking.

Wybierając rower warto dopasować ramy do własnego wzrostu i rozmiaru kół do charakteru tras. Przed dłuższą wyprawą trzeba też sprawdzić stan techniczny i wyposażyć się w niezbędny ekwipunek - apteczka, mapa czy pompka mogą okazać się niezbędne.

Podsumowanie

Okolice Krasiczyna i Drohiczyna to raj dla miłośników wycieczek rowerowych. Malownicze trasy dla każdego poziomu zaawansowania pozwolą aktywnie zwiedzić te piękne rejony Polski. Można podziwiać pagórkowate krajobrazy Pogórza Karpackiego, odwiedzać liczne atrakcje turystyczne i zabytki jak ruiny zamków czy drewniane kościoły. Krasiczyn trasy rowerowe i Drohiczyn trasy rowerowe to gwarancja niezapomnianych wrażeń na dwóch kółkach.

Niezależnie czy wybierzemy się na krótką przejażdżkę czy całodniową wyprawę, jazda po okolicach Krasiczyna i Drohiczyna pozwoli poczuć bliskość natury i oderwać się od miejskiego zgiełku. Zaplanowanie optymalnej trasy i wybór odpowiedniego roweru sprawi, że nasza przygoda będzie jeszcze bardziej satysfakcjonująca.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Pomorze z dziećmi: Najlepsze atrakcje rodzinne
 2. Trasa przez Grześ, Rakoń, Wołowiec: Przewodnik po szlaku
 3. Dzieci odkrywają parki narodowe: Białowieski i Bieszczadzki
 4. Rowerem przez Augustów: Najlepsze trasy
 5. Trasy w Dolinie Będkowskiej: Przewodnik dla turystów
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Eliza Konieczna
Eliza Konieczna

Cześć! Jestem podróżniczką z zamiłowania i założycielka serwisu po-land.pl. W moim serwisie odkryjesz Polskę w zupełnie nowy sposób - z pasją, ciekawością i szacunkiem dla natury i kultury. Każdy artykuł to opowieść o nieodkrytych zakątkach, lokalnych smakach i fascynujących tradycjach. Wraz z zespołem ekspertów podróży, zapewniam niezapomniane doświadczenia, inspirując do wyjścia poza utarte szlaki. Witaj w świecie po-land.pl, gdzie podróż staje się przygodą pełną odkryć!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły