Dojazd do Skał z Krakowa: Jak dotrzeć?

Dojazd do Skał z Krakowa: Jak dotrzeć?
Autor Eliza Konieczna
Eliza Konieczna11.02.2024 | 5 min.

Ruchliwa skała Kraków to popularny cel wycieczek zarówno dla mieszkańców, jak i turystów odwiedzających to piękne miasto. W artykule dowiesz się, jak najłatwiej i najszybciej dotrzeć do Skał transportem publicznym lub prywatnym. Podpowiemy, jakie bilety komunikacji miejskiej warto kupić, gdzie zaparkować samochód oraz którędy prowadzą szlaki turystyczne w okolice formacji skalnych. Zapraszamy do lektury!

Kluczowe wnioski:

 • Najłatwiej dojechać do Skał autobusem miejskim nr 304.
 • Można też skorzystać z pociągu podmiejskiego i wysiąść na przystanku Kraków Bonarka.
 • Dobrym pomysłem jest zaparkowanie samochodu na parkingu przy ul. Kamieńskiego.
 • Obok Skał przebiega żółty szlak turystyczny z Bielan do Tyńca.
 • Bilety jednorazowe i czasowe KMK uprawniają do przejazdu komunikacją miejską.

Ruchliwa dojazd skał Kraków

Ruchliwa skała krakowska to popularne miejsce wycieczek zarówno mieszkańców Krakowa, jak i turystów. Dobrze jest z wyprzedzeniem zaplanować dojazd i wybrać najszybszy oraz najdogodniejszy ruchliwa skała krakowska. Duży ruch w okolicach Skał wymaga rozsądnego zaplanowania trasy.

Dojazd transportem publicznym KMK do Skał jest prosty i wygodny. Autobus linii 304 jedzie w bezpośrednim sąsiedztwie formacji skalnych. Można nim dojechać z centrum Krakowa, Dworca Głównego, Kazimierza i innych dzielnic. Dobrym pomysłem jest również dojazd pociągiem do przystanku ruchliwa skała krakowska Kraków Bonarka a następnie 15 minut spaceru do celu.

Bilety KMK na dojazd do Skał

Do wyboru mamy kilka rodzajów biletów KMK niezbędnych do dojazdu transportem publicznym w okolice ruchliwa skała krakowska. Najprostszą opcją jest zakup biletu jednorazowego normalnego lub ulgowego u kierowcy lub w automacie biletowym.

Dla osób regularnie odwiedzających skały Krakowskie warto nabyć bilet czasowy na np. 24 lub 72 godziny, który upoważnia do nieograniczonej liczby przejazdów komunikacją miejską.

Zakup biletu czasowego to oszczędność dla turystów i mieszkańców chcących połączyć wycieczkę do Skał ze zwiedzaniem Wawelu, Kazimierza lub Starego Miasta

Transportem publicznym skał Kraków

KMK dysponuje rozbudowaną siecią połączeń tramwajowych i autobusowych, które umożliwiają dogodny przejazd w pobliże ruchliwej skały Krakowskiej i innych atrakcji turystycznych miasta.

Szczegółowe ruchliwa skała krakowska informacje na temat tras, rozkładów jazdy i cenników biletów znajdziemy na stronie internetowej krakowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Linia 304 Trasa: Krowodrza Górka - Bielany / Kopiec Kościuszki
Linia 52 Trasa: Bronowice Małe – Dworzec Towarowy

Rozplanowanie podróży ułatwiają elektroniczne wyszukiwarki połączeń na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej jak.elte GPS.

Wysiadka na przystanku Skała Kmieciówka 01

Istnieje jeden przystanek KMK zlokalizowany przy wejściu na teren tras widokowo-turystycznych biegnących wzdłuż skał. Na przystanku Skała Kmieciówka 01 zatrzymują się autobusy linii: 52, 304.

Czytaj więcej:Góry dla nauczycieli: Oferty i zniżki

Z dworca autobusowego skała Kraków

Blisko centrum Krakowa, w dzielnicy Krowodrza, zlokalizowany jest Dworzec Autobusowy MDA z którego odjeżdżają pojazdy KMK w różnych kierunkach aglomeracji Krakowskiej w tym do Skały Kmieciówki, Bielan oraz Lasu Wolskiego.

Podróż z MDA w okolice formacji skalnych zajmuje około pół godziny jazdy autobusem nr 304 lub 54. Dokładne rozkłady jazdy dostępne są na stronie internetowej mpk.krakow.pl oraz w formie wydrukowanej na przystankach i w pojazdach.

Ruchliwa skała krakowska pieszo lub dojazd transportem publicznym KMK to wygodny, tani i ekologiczny sposób na zwiedzanie niezwykłych formacji skalnych oraz całego pasma wapiennych wzgórz zwanych Skałami Krakowskimi.

Pieszo szlakiem turystycznym skały

Dojazd do Skał z Krakowa: Jak dotrzeć?

Ci, którzy lubią aktywny wypoczynek mogą dotrzeć pieszo do ruchliwych skał Krakowskich wyznaczonymi szlakami turystycznymi. Najpopularniejszym jest żółty szlak prowadzący z Bielan, przez Skały Kmieciowskie do Tyńca.

Trasa liczy około 13 km w jedną stronę i wiedzie przez malowniczy teren wapiennych formacji skalnych. Po drodze mijamy miejsca widokowe i pomniki przyrody. Cała wędrówka zajmuje około 3 godzin w jedną stronę.

 • Żółty szlak ma długość 13 km
 • Czas przejścia wynosi około 3 godziny

Oprócz głównej trasy żółtej w okolicach ruchliwej skały krakowskiej wytyczono krótsze ścieżki widokowo-spacerowe. Możemy podziwiać skały i panoramę miasta z punktów i tarasów widokowych oraz u podnóża urwisk skalnych.

Typy biletów komunikacji skały

MPK w Krakowie oferuje kilka rodzajów biletów umożliwiających korzystanie z komunikacji miejskiej w ruchliwa skała krakowska celu dojazdu w okolice Skał Kmieciowskich i innych atrakcji miasta.

Najpopularniejsze to bilety czasowe na:

 • 20 minut
 • 60 minut
 • 24 godziny
 • 48 godzin
 • 72 godziny

Dostępne są również bilety grupowe dla rodzin i wycieczek. Szczegóły oferty oraz aktualny cennik znajdziemy na stronie mpk.krakow.pl.

Parkingi w okolicach skał Kraków

Dla osób planujących dojazd samochodem osobowym w okolice formacji skalnych wskazane jest wcześniejsze zaplanowanie miejsca postoju pojazdu. W pobliżu tras widokowych brakuje większych parkingów.

Najlepszym wyborem jest pozostawienie auta na jednym z płatnych parkingów w sąsiednich dzielnicach, np. przy ulicy Kamieńskiego w Krowodrzy i dalsza kontynuacja podróży transportem publicznym MPK lub 10 minutowy spacer leśnymi duktami.

Alternatywą jest również parking przy Sanktuarium Ecce Homo na Bielanach, skąd żółty szlak doprowadzi nas przez less dwóch kilometrów do ruchliwej skały krakowskiej i punktów widokowych.

Podsumowanie

Ruchliwa skała krakowska to popularny cel wycieczek, do którego warto zaplanować dogodny dojazd. Komunikacja miejska oferuje kilka dogodnych połączeń autobusowych i tramwajowych, które dowiozą nas w pobliże Skał. Do wyboru mamy bilety jednorazowe lub czasowe. Ci, którzy lubią spacery mogą skorzystać ze szlaków turystycznych prowadzących malowniczymi terenami. Dobrze jest też zawczasu zaplanować parking w okolicy.

Mamy nadzieję, że przedstawione informacje pomogą sprawnie i bez stresu dotrzeć do niezwykłych formacji skalnych zwanych ruchliwą skałą krakowską. Miłych wycieczek!

5 Podobnych Artykułów

 1. Pomorze z dziećmi: Najlepsze atrakcje rodzinne
 2. Dolina Będkowska i okolice - parking i dostępne atrakcje
 3. Zobacz10 najciekawszych miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić
 4. Góra Lackowa dla turystów: Szlaki i widoki
 5. Co warto zobaczyć w Bydgoszczy: najlepsze atrakcje
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Eliza Konieczna
Eliza Konieczna

Cześć! Jestem podróżniczką z zamiłowania i założycielka serwisu po-land.pl. W moim serwisie odkryjesz Polskę w zupełnie nowy sposób - z pasją, ciekawością i szacunkiem dla natury i kultury. Każdy artykuł to opowieść o nieodkrytych zakątkach, lokalnych smakach i fascynujących tradycjach. Wraz z zespołem ekspertów podróży, zapewniam niezapomniane doświadczenia, inspirując do wyjścia poza utarte szlaki. Witaj w świecie po-land.pl, gdzie podróż staje się przygodą pełną odkryć!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły